Postinumeroalue · Lieksa

81660 Lehmikylä

Tulot, asukkaat, ikärakenne ja koulutus

Asukkaat9koko maa 5 635 971
Mediaanituloei julkaista
Keski-ikä–koko maa 44 v
Korkeakoulutetut0 %koko maa 36 %

Postinumeroalueella 81660 Lehmikylä (Lieksa) asui 9 ihmistä vuoden 2024 lopussa.

Alueen pinta-ala on 13,4 km², joten asukkaita on 0,7 neliökilometrillä, mikä on harvaan asuttua seutua.

Alueen tulotietoja ei julkaista, koska alueella asuu niin vähän ihmisiä, että yksittäiset henkilöt voisivat olla tunnistettavissa.

Korkeakoulututkinto on 0 %:lla 18 vuotta täyttäneistä (koko maa 36 %).

Alueella on 5 asuntokuntaa, keskimäärin – henkeä taloudessa, ja 0 % asuu omistusasunnossa.

Vertaa omia tulojasi alueen 81660 mediaaniin →

Tulot

Tulotietoja ei julkaista tietosuojasyistä, koska alueella on vähän asukkaita.

Koulutus

Korkein suoritettu tutkinto, 18 vuotta täyttäneet (8 henkeä).

Vain perusaste0,0 %
Ylioppilastutkinto0,0 %
Ammatillinen0,0 %
Alempi korkeakoulu0,0 %
Ylempi korkeakoulu0,0 %

Alue Koko maa

Pääasiallinen toiminta

Työlliset0,0 %
Työttömät0,0 %
Opiskelijat0,0 %
Eläkeläiset0,0 %
Lapset 0–140,0 %
Muut0,0 %

Alue Koko maa

Asuminen

Asuntokunnat5
Henkeä / asuntokunta–
Omistusasunnoissa0 %
Vuokra-asunnoissa0 %
Työpaikat alueella0

Lieksa: väkiluku, ennuste 2045 ja avainluvut →

Muut alueet: Lieksa

  1. 81950 Pankajärvi29 558 €
  2. 81810 Jamali24 710 €
  3. 81560 Vuonisjärvi23 103 €
  4. 81720 Mähkö-Timitra23 071 €
  5. 81750 Pankakoski22 727 €
  6. 83960 Koli22 555 €
  7. 81570 Kelvä22 198 €
  8. 81700 Lieksa Keskus21 893 €
  9. 81650 Hattuvaara21 840 €
  10. 81820 Kylänlahti21 784 €
  11. 81970 Jongunjoki-Pankajärvi21 379 €
  12. 81850 Mätäsvaara20 690 €

Kaikki 15 aluetta →

Lähimmät postinumerot

  1. 81570 Kelvä22 198 €
  2. 81590 Vuonislahti20 579 €
  3. 81650 Hattuvaara21 840 €
  4. 81700 Lieksa Keskus21 893 €
  5. 81720 Mähkö-Timitra23 071 €
  6. 81750 Pankakoski22 727 €

Lähde: Tilastokeskus, Paavo – postinumeroalueittainen avoin tieto (julkaisu 2026; tulot vuodelta 2024, väestö 2024). Aineisto on lisensoitu CC BY 4.0 -lisenssillä. Tulot ovat käytettävissä olevia rahatuloja eli tuloja verojen ja maksujen jälkeen, ja ne koskevat 18 vuotta täyttäneitä.